Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm вперше за чотири роки проведення понад 1500 OSINT-розслідувань зіштовхнулась з прецедентом призову екс-бойовиків на строкову службу в збройні сили Росії.

Раніше ми встановлювали факти переходу бойовиків, громадян РФ, на контрактну службу в російську армію. Але з фактом призову на «срочку» ми зіткнулися вперше.

Віктор Володимирович Макаров – «Макар Рубльов» родом з села Самарське Азовського району Ростовської області. До призову бойовик мав майже дворічний бойовий досвід в бандформуваннях на Донбасі. 

Встановити особу російського бойовика вдалося через його родичів. Ми вийшли на слід його матері Макарової-Дьоміної.

Скріншот зі сторінки Алли Макарової-Дьоміної

Брати участь в бойових діях Макаров, припускаємо, почав у жовтні-листопаді 2014 року, коли він по лінії «казачества» опинився на Донбасі в лавах незаконних збройних формувань так званої «Новоросії».

За час перебування в Луганській області Макаров встиг попозувати на руїнах разом з представниками моніторингової місії ОБСЄ. «Студент» і члени його родини за кожної нагоди вихваляються в соціальних мережах «почесним знаком ЛНР» – «Битва за Луганськ».

Скріншот зі сторінки Алли Макарової-Дьоміної

У грудні 2016 року його призвали на строкову військову службу та направили в 187 Псковський міжвидовий регіональний Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів інженерних військ.

Після присяги в лютому 2017 року і п’ятимісячного навчання в Навчальному центрі він отримав кваліфікацію спеціаліста третього класу. Для проходження подальшої служби його направили у війська Південного військового округу Росії.

Судячи з шеврона, припускаємо, що Віктор Макаров зараз служить недалеко від рідних країв, в інженерному підрозділі нової 150 дивізії, розгорнутої на українському напрямку в Ростовській області.

Тобто у нас просто таки фантастичний випадок ідеального джекпоту для ідіота. Спочатку цей дурник бігав по ЛНР і отримав просто значок. А далі – йди служити в армію РФ, оскільки посада холуя у терористів не зараховується як строкова служба в армії.

+Відео